Túrakerékpáros Osztály

Ez évi túráinak célja A MAGYARORSZÁGI ÁSATÁSOK néhány érdekes helyszínének felkeresése.

Május 17-én, a Múzeumok Világnapján: Dunakeszi Római Kikötőerőd feltárt részének megtekintése.
Találkozó: Margit-híd Pesti hídfőjénél a bicajúton 9 órakor, 9:30-kor a Megyeri-híd pesti hídfőjénél.
Könnyű túra, de rövid szakaszon a 2-es úton (ha tiltó tábla van) vagy a sóderes padkán kell haladni. Ha ott nem hallunk összefoglalót, akkor a Dunaparti sörözés közben Tamás beszél a Római Limes-ről.

Azt követő csütörtökön a klubban vetítve: A LIMES AZ EURÓPAI KULTÚRÁBAN, MA.

Június 7. Érd Ófalu: Római út maradvány, Százhalombatta régészeti park megtekintése.
Találkozó: Margit-híd Budai hídfőjénél a bicajúton 9 órakor, Budafok Vasmacska terasznál 9:45 körül
Budafok után végig a gáton haladunk, földúton. Hosszú túra.

Azt következő csütörtökön a klubban vetítve: A régi Érd és Batta.

Június 14.-én Tác-Gorsium megtekintése. Csatlakozva Kalmár Béla PKE túrájához.
A túra útvonala: Velence – Gárdony – Agárd – Dinnyés – Elza-major – Seregélyes –Belsőbáránd – Gorsium – Tác – Urhida alsómalom – Székesfehérvár – Csala – Pákozd (emlékművek) – Velence. Táv, szint: 75 km, 230 m.
Utazás: vonattal: (Déli: 8.10h) vagy személyautóval
Találkozó: 9:00, Velence Resort & Spa, Velence, Béke u. előtti parkolóban

Azt követő csütörtökön a klubban vetítve: Pannonia Római emlékei.

Június 29. Karos (BAZ megye) Honfoglalás kori falu megtekintése. Csatlakozva a PKE Alföldi Kéktúrájához.

Azt követő valamelyik csütörtökön a klubban vetítve: Honfoglalás kori emlékek.

A nyári túrák szervezés alatt! (Nyugat-Magyarországi emlékek, Bugac-puszta, Kőszárhegy)

További információ és jelentkezés a túravezetőnél: Stauróczky Tamás stautoma[kukac]gmail[pont]com

Aki az egyesület szervezésében részt vesz bicajos túrákon, az mindenképpen olvassa el a Magyar Kerékpárosklub írását!

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.