Jókai és Torockó túra Erdélyben

Időpont: 2019. május 10-13.

Május 11-én rendezi az Erdélyi Kárpát-Egyesület a Jókai Emlék- és Teljesítménytúrát 55, 30 és 10 kilométeres távokon, ezt követően 12-én a Magyarországi Kárpát Egyesület és a Szent Jakab Zarándok Egyesület a Torockó túrát 35 és 30 kilométeres távokon.

Ezekre a rendezvényekre szervez a Szent Jakab Zarándok Egyesület buszos kirándulást május 10-13-ig. A részvételi díj 25 000 Ft, mely az utazási díjakat, szállásdíjat, reggeliket, vacsorákat és nevezési díjakat tartalmazza.

Részletesebb program:

• Indulás pénteken 7 órakor a Műcsarnok mögötti buszparkolóból (Olof Palme sétány).
  • Útközben Csucsán az Ady-múzeum megtekintése, utána újból megmásszuk Sebesvárat, majd érkezés Kolozsvárra.
  • Szállás Kolozsvárott a Báthory líceum tornatermében, illetve lesz néhány szobánk is.
  •  Szombaton ki-ki erőnléte és kedve szerint teljesítheti a Kolozsvár – Szind – Tordai hasadék – Várfalva – Székelykő – Torockó útvonal 3 távjának valamelyikét, a rajthelyekre (Kolozsvár, Szind és Várfalva) busszal megyünk.
  • Szállás Torockó házaiban, mindkét napon a Tóbiás menedékházban vacsorával és reggelivel.
  • Vasárnap reggeli után helyi idő szerint 8-kor indulás busszal Szolcsvára a Torockó 30 és 35 teljesítménytúrára, este újból Torockón vacsora és szállás.
  • Hétfőn hajnalban fakultatív túra a Székelykőre.
  • Reggelizés közben a „Torockó ordasa” kitüntető cím azon bátraknak, akik a Jókai, Torockó, hajnali Székelykő túrán és az ezt követő reggeli erőpróbán helytállnak.
  • Hazafelé programok (sajtgyár, városnézés). Visszaérkezés az esti órákban.

Jelentkezéshez és további részletekhez kattints ide!

A bejegyzés kategóriája: MKE
Kiemelt szavak: , , , , .