Torockó és Jókai túra Erdélyben

2018. május 11-14. között szervezi az Erdélyi Kárpát Egyesület a Jókai túrát.

Május 12-én rendezi az Egyesület a Jókai Emlék- és Teljesítménytúrát 55, 30 és 10 kilométeres távokon, ezt követően 13-án a Magyarországi Kárpát Egyesület és a Szent Jakab Zarándok Egyesület a Torockó túrát 35 és 30 kilométeres távokon.

Ezekre a rendezvényekre szervez a Szent Jakab Zarándok Egyesület buszos kirándulást május 11-14-ig. A részvételi díj 24 000 Ft, mely az utazási díjakat, szállásdíjat, reggeliket, vacsorákat és nevezési díjakat tartalmazza.

Részletesebb program:

• Indulás pénteken 7 órakor a Műcsarnok mögötti buszparkolóból (Olof Palme sétány).
  • Útközben Válaszúton Kallós Zoltán népművészeti múzeumának megtekintése (ha időben odaérünk), majd érkezés Kolozsvárra.
  • Szállás Kolozsvárott kollégiumban.
  • Szombaton ki-ki erőnléte és kedve szerint teljesítheti a Kolozsvár – Szind – Tordai hasadék – Várfalva – Székelykő – Torockó útvonal 3 távjának valamelyikét, a rajthelyekre (Kolozsvár, Szind és Várfalva) busszal megyünk.
  • Szállás a Tóbiás menedékház szervezésében két nap vacsorával és reggelivel.
  • Vasárnap reggeli után helyi idő szerint 8-kor indulás busszal Szolcsvára a Torockó 30 és 35 teljesítménytúrára, este újból Torockón vacsora és szállás.
  • Hétfőn hajnalban fakultatív túra a Székelykőre.
  • Reggelizés közben a „Torockó ordasa” kitüntető cím azon bátraknak, akik a Jókai, Torockó, hajnali Székelykő túrán és az ezt követő reggeli erőpróbán helytállnak.
  • Hazafelé programok (Torockószentgyörgy vár, sajtgyár). Visszaérkezés az esti órákban.

Jelentkezniszent-jakab.hu honlapon a Túráink/Jókai túra alatti előnevezéssel lehet, érdeklődni pedig Molnár Gábornál a 20-5079394-es telefonszámon.

A bejegyzés kategóriája: Hegyi túra, MKE, teljesítménytúra, Túrák
Kiemelt szavak: , , , .