10 éves a Kárpát Egyesület Ifjúsága

Január 21-én egy rövid Pilisborosjenő – Róka-hegy túrával ünnepeltük a Kárpát Egyesület Ifjúsága megalakulásának 10 éves évfordulóját.

A természet gyönyörű napsütéssel, viszonylag enyhe, de szép havas idővel ajándékozott meg Bennünket.
Utunk kezdetén érintettük a pilisborosjenői templomot, amelynek nemrég került elő egy 1930-ban készült költségvetési jegyzéke. A jegyzéket egy sváb képfestő mester állította össze, amikor restaurálta a templom képeit. Tanulságos olvasmány (egyik képen látható, forrás: Facebook).
Ezután a piros négyzet jelzésen indultunk el, de örökifjú tagjaink tudtak egy “rövidebb” sárga utat az erdőn keresztül, így ők a Nagy-Kevélyen átkelve érkeztek meg a piros jelzéshez, ahol a csapat ifjabb tagjai hóangyalkákként várták őket.
Innentől a piros sáv jelzésen együtt taposva a havat közösen látogattuk meg az Ezüst-Kevély menedékkunyhóját (a tisztasága némi kívánnivalót hagyott maga után, de szabadkéményes, valódi bivakhely).
A kőbányánál elköltött uzsonna után Csillaghegyen egy egész karámnyi ló fogadott, Üröm határában találtunk egy névtelen, de profi módon kiépített forrást (a térképemen nem szerepel, aki ismeri, mutassa be nekünk!), majd piros háromszögre váltottunk és lecsúszkáltunk a Rókahegyi kőbánya kissé bokarengető jeges lejtőin.

Végül aki minden próbát kiállt, az finom születésnapi tortában részesült a csillaghegyi Cserfalvi cukrászdában.

Szeretettel várlak Benneteket márciustól az országos kék túrán a Vértesben! (Könnyű és szép túrákra számítsatok!)

A bejegyzés kategóriája: MKE, Túrák
Kiemelt szavak: , , , , , , , , , , , .