Peták Pihenő felavatása

A Magyar Turista Egyesület (MTE) és a Pilisi Parkerdő Zrt. a Pilisszentlélek közelében a Fekete-kő tetején emléktáblát helyezett el.

A tavaly elhunyt Peták István 1989-ben újra alakította az 1945-ben feloszlatott MTE-et. Társaival újjá építette a vissza kapott omladozó dobogókői Eötvös Loránd menedékházat. Sokat tett a turistaság megújhodásáért. Egyik kedvenc helye volt a Fekete-kő, melyről gyönyörű kilátás nyílik a Szentléleki völgyre, és a környező hegyekre.

2016 szeptember 17-én reggel, zuhogó esőben gyülekezett a szépszámú turista közönség és vonult a közelben levő Fekete-kőhöz. A MTE és Pilisi Parkerdő vezetői által tartott megemlékezéskor elállt az eső. A tábla avatásakor az oszladozó felhők közt felbukkantak a környező hegyek is.

Az ünnepségen a Magyarországi Kárpát Egyesületet Szőcs Ernő elnök úr képviselte.

Sváb László

A bejegyzés kategóriája: Rendezvények
Kiemelt szavak: , , , , , , , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?