Csepel-sziget kerülő túra

2016. június 30. és július 3. között az idén is körbeeveztük a  Csepel-szigetet.

Az idén a Római-partról indultunk, áteveztünk Budapesten. A hidak között nagy volt a hajóforgalom és a hullámzás, de alig 2 óra alatt megtettük a 15 km-t a Kopaszi-gát aljáig. Innen még 22 km-t eveztünk lefelé Százhalombatta alá, az első napi jó kis faházas szállásunkig, vacsoránkig.

Második napon leeveztünk a Tassi zsilipig 34 km-t, átzsilipeltünk és még felfelé is mentünk 8,5 km-t a Dömsödi szállásunkig. A Soroksári  Duna-ág gyönyörű, jó időnk volt, sokat úsztunk, fürödtünk, a Duna igen meleg volt.

A 3. napunk lett volna a legnehezebb, kis sodrásban de felfelé 30 km. Úgy alakult, hogy 5-15 km-t egy motorosra kötve töltöttünk… így könnyű és vidám volt a napunk a Taksony vezér hídig, ahol vacsoráztunk, aludtunk.

Az utolsó napon jól sikerült a „vízi-bicikli” elnevezésű találkozónk az MKE Vizi- és Kerékpár Osztályának szokásos találkozója a „Zöld Béka”-nál.

Soltész Ágota

A bejegyzés kategóriája: MKE, Túrák, vízitúra
Kiemelt szavak: , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?