Gerinccsapat – völgycsapat túra a Felvidéken

Az Országhatártúrák sorában a második rész javarészt látványos folyóáttörések mentén halad, gyalogol. Ilyen a Poprád, a Dunajec, valamint a Bialka-patak.  Csak két napot tervezünk gerincvándorlásra a Peninek vízválasztóján és egy napot a Tátra-átkelésre Łysa Polana-tól a Halas-tó (Morskie Oko) érintésével, a Tengerszem-csúcs (Rysy 2500m) megmászásával Ótátrafüredre. Az utolsó gyalogos-hegymászó túranapot csak edzésben lévő túratársaknak ajánlom.  Akik a gerinccsapat tagjai közül nem vállalkoznának az átkelésre, azok a völgycsapat tagjaival a Lengyel-Tátra vidékeit (pl. Zakopane környékét) járhatják be.

A túrát két csoportra tudjuk osztani: gyalogosra – gerinccsapat – és autóval, vagy más járművel közlekedők – pl. kerékpárral – követő un. völgycsapatra.  A gyalogosok a történelmi Magyarország határa mentén gyalogolnak hol folyók mentén, hol a hegyek tetején. A völgycsapat tagjai a környék kulturális örökségeit, értékeit kutathatják fel. A két csapat együtt halad. Esténként közös tábort állíthatunk.

Túratársak jelentkezését várjuk a völgycsapatba is!

A túrára a jelentkezési határidő: 2016. június 23.

Az országhatártúra részletei ide kattintva olvashatók.

További információk a túravezetőnél, Mályi Józsefnél.

A bejegyzés kategóriája: Hegyi túra, MKE, Túrák
Kiemelt szavak: , , , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?