Széchenyi Zsigmond kerékpáros emléktúra

Szechenyi Zsigmond emléktúra 2013 Sárpentele
Április 27-én szombaton az első kerékpáros Széchenyi Zsigmond emléktúrát teljesítettük. A Déli pu-ról a 8:55-ös vonattal utaztunk Székesfehérvárra, onnan nyeregbe ülve áttekertünk a szomszédos Sárpentelére. A parkerdőben csak néhány idősebb fa idézi a múltat, meg az emlékkő, melyet 11órakor koszorúztunk. Utána átgurultunk a kis falu templomához. Az udvarban vannak a grófi sírok, szüleivel, nagyszüleivel.

Következő állomásunk Nádasdladány volt, a csodálatosan felújított grófi kastély. Ebédeltünk, a parkban megkerestük a geoládát, majd 14órától idegenvezetéssel bejártuk a kastély szebbnél szebb szobáit. Jól elidőztünk, és csak 15:30 után indultunk vissza Fehérvárra, majd a Sárvíz melletti kerékpárúton a Velencei tó partján Agárdig. Akik az északi parton tekertek, Velencén szálltak fel a vonatra. Nyolcra meg is érkeztünk a Délibe. Az egyéni hazatekeréseket leszámítva 64km volt az út.

Fotók: Stauróczky Tamás, Kalmár Béla

Az útvonalról részletek itt!

A bejegyzés kategóriája: MKE, Túrák
Kiemelt szavak: .
Közvetlen link.

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.